הדיקור הסיני הוא תהליך ריפוי שמהותו השבת איזון לחיי המטופל. חוסר איזון עלול להתבטא בכאב או בעיה שמשבשים את חיי היום-יום. במהלך הדיקור נוצר גירוי בגוף המסייע להפחתת הכאב ומסייע לתחושת רוגע. הטיפול הפשוט והמדויק מתבצע באמצעות מחט, שמגרה את הגוף ועוזרת לו בתהליך ריפוי עצמי. הדיקור מותאם באופן אישי לכל מטופל, ומסייע בסוגי כאב ובעיות מגוונות, בתהליך שמתלווה לשגרת החיים: כאבי גב, צוואר, ברכיים, פרקים, מערכת העיכול, מיגרנות, כאבי מחזור, עייפות, בעיות שינה ועוד...

 

טל רזי דיקור סיני.jpg
טל רזי דיקור סיני.jpg

מה משך הטיפול? 

טיפול ממוצע הינו 45 דקות. הטיפול הראשון ארוך יותר משום שמתבצע תשאול על ההיסטוריה הרפואית והבעיות שמטרידות את המטופל, בדיקת האזור הכואב, ובדיקת  דופק ולשון שעוזרים לאבחן את הבעיה ולהבין איך לטפל.
כדי להפיק את מירב האפקט של הדיקור, המחטים צריכות להישאר בגוף כ-35-40 דקות. 

האם זה כואב?

הדיקור מתבצע על ידי מחטים דקיקות, אך עלול להכאיב במידה קלה ברגע שהמחט עוברת את העור ונוצר גירויי עצבי. הכאב מן הסתם קשור לרמת הרגישות של המטופל, יש אנשים שכמעט לא חווים רגישות ויש כאלו שיותר.
בהשוואה לטיפול במגע הדיקור אמנם פחות נעים, אך המטופל נהנה מהאפקט העוצמתי שלו, במהלך הדיקור ובעיקר אחריו.
   

כמה טיפולים צריך עד שזה יעבור?

התשובה אינה חד משמעית משום שהצלחת הטיפול וההטבה תלויים בכמה פרמטרים - כמה זמן התופעה קיימת, רמת הכאב ואיך הגוף מגיב לטיפול. לרוב 8 שבועות בממוצע זה המינימום לטיפול אפקטיבי, אך יש בעיות המחייבות טיפול פעמיים בשבוע ואז כמות ותדירות הטיפולים משתנה בהתאם.  
       

האם יש תופעות לוואי מהטיפול?

הדיקור הוכח כמסייע בשחרור אנדורפינים המסייעים בשיכוך כאבים, שיפור מצב הרוח, והורדת אדרנלין (אדרנלין גבוה מתבטא בלחץ ומתח גבוה בגוף). לכן עשויה להיות ירידה של לחץ דם ותחושה של עייפות ורגיעה.


יש מטופלים המרגישים הטבה מסוימת במהלך הטיפול או מיד אחריו, ויש המרגישים דווקא עליה בעוצמת הכאב במהלך כמה שעות עד יום לאחר הטיפול, ואז הקלה משמעותית. מצב זה נקרא ריאקציה (תגובת נגד לחידוש או שינוי).

 

יש מטופלים החשים חום ועקצוץ תוך כדי הטיפול.

שאלות נפוצות