top of page

הדיקור הסיני הוא תהליך ריפוי שמהותו השבת איזון לחיי המטופל. חוסר איזון עלול להתבטא בכאב או בעיה שמשבשים את חיי היום-יום. במהלך הדיקור נוצר גירוי בגוף המסייע להפחתת הכאב ומסייע לתחושת רוגע. הטיפול הפשוט והמדויק מתבצע באמצעות מחט, שמגרה את הגוף ועוזרת לו בתהליך ריפוי עצמי. הדיקור מותאם באופן אישי לכל מטופל, ומסייע בסוגי כאב ובעיות מגוונות, בתהליך שמתלווה לשגרת החיים: כאבי גב, צוואר, ברכיים, פרקים, מערכת העיכול, מיגרנות, כאבי מחזור, עייפות, בעיות שינה ועוד...

הטיפול עצמו מתבסס על תשאול מקיף של מערכות הגוף ואורח חיים בדיקת דופק, לשון ובדיקה פיזית של איזורי הכאב.

הרפואה הסינית רואה את הקשר בין אורח חיים מאוזן לבריאות האדם הכולל הרגלי תזונה, שינה, פעילות גופנית ומצב ריגשי. לכן במהלך הטיפול בקליניקה אני משלבת לפי הצורך: תזונה, תרגילים למתיחה ושחרור כאבים, רפלקסולוגיה, מיינדפולנס וצמחי מרפא.

דיקור סיני
טל רזי דיקור סיני

תזונה

התרבות הסינית והרפואה המבוססת עליה, רואה בתזונה כמקור משמעותי למניעת וטיפול במחלות.

אני מאמינה שלצד הדיקור בחלק מהטיפולים יש מקום לשלב שינוי תזונתי והכנסת הרגלי תזונה לחיי היומיום. במסגרת הטיפול אני אתייחס לשעת הארוחה, צורת בישול, טמפרטורה וטעם המזון. במטרה לתמוך בצורה אפקטיבית ומשמעותית בתהליך.

לדוגמא מטופל שסובל מיובש נמליץ על מזון מלחלח שיש בו הרבה נוזלים כמו מרקים, תבשילים ולהפחית באוכל מתובל בחריפות ומטוגן.  מטופלת שסובלת מצינון ונזלת מרובה נפחית את כל מה שיוצר לחות/ליחה כמו סוכר, מוצרי חלב וקמח.

 

רפלקסולוגיה

היא שיטת טיפול על ידי עיסוי ולחיצות בנקודות בכפות הרגליים המשקפות אזורים בגוף, שפותחה ע"י ד"ר פיצ'גרלד שהיה רופא אף אוזן גרון. טיפול בכפות הרגליים היה עוד נהוג במצרים העתיקה, הודו וסין. 

כפות הרגליים נושאות את הגוף ועליהן מצטבר עומס רב, בזכות טיפול זה נוצר אפקט מרגיע ומשחרר מכאב.

אני משלבת כחלק מהטיפול ככלי משלים לדיקור במיוחד במצבים לזרז לידה, בעיות שינה, סטרס מוגבר וכאבים שונים.


 

מיינדפולנס

מודעות קשובה ולא שיפוטית מבוססת על ידע רב ומדיטציה שמתפתחים באמצעות תרגול. 

אני מתרגלת מיינדפולנס ומדיטציה משנת 2006 ורואה חשיבות בשילוב הידע שצברתי בטיפולים השונים שאני מובילה. המיינדפולנס יכול לסייע לאנשים שסובלים מכאבים, שנמצאים בתקופה של מתח גבוה וחרדות, בעיתות משבר וסבל. המיינדפולנס מסייע בתהליך הריפויי ובאמצעותו נוצרת הפחתת שיפוטיות וביקורתיות עצמית והגדלת יכולת ההכלה, החמלה והקשבה לגוף בכל רבדיו.

 

 

 

יוגה

שיטת תרגול גופני ומנטלי של תנוחות פיזיות שונות בשילוב עם הנשימה והקשבה לגוף. אני מתרגלת יוגה משנת 2012 ורואה בו ככלי משלים שיכול לסייע מאוד בהפחתת כאבים ותחזוקה של הגוף. היות ואנחנו חברה יושבת ברוב שעות היום (מול המחשב, בנסיעות, שימוש בנייד) נוצרת דחיסה מתמשכת של החוליות הצוואריות ושל הגב התחתון המביא לניוון גופני ולכאבים. חלק מפעיליות הספורט מוסיפות לעומס בגלל נשיאת משקלים או ללא הקפדה על חימום ומתיחות.

בטיפול במידת הצורך, אני משלבת מספר תרגילים לתרגול בבית בין הטיפולים, לחימום מפרקים ומתיחות  להארכת השרירים כדי להוריד עומס ממערכת השלד (לפי מיקום ספציפי) .

 

פוסטים:

רפואה סינית ורגשות

אביב לפי הרפואה הסינית

הרצאה בתיכון בנושא הגוף והנפש

bottom of page